JM. LECHIA DZIERŻONIÓW - ŚLĘZA WROCŁAW 2:2

• autor: pawel.jed, 2015-09-07 08:38

W rundzie wiosennej Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy zespół rocznika 2000 pokonał po bardzo ciężkim pojedynku Ślęzę Wrocław 2:1 po bramkach Macka Rudnickiego i Filipa Safadera . Tego pierwszego na boisku tym razem nie zobaczyliśmy , a Filip ponownie wpisał się na listę strzelców i otworzył wynik tego spotkania . Na 2:0 podwyższył Dawid Wasilewski i wydawało się że mecz jest już roztrzygnięty , jednak druga połowa w wykonaniu naszych chłopaków nie była już tak dobra i wrocławianie doprowadzili do remisu .

Więcej w rozwinięciu dzięki www.lechia.dzierzoniow.pl

Juniorzy młodsi mieli za cel odnieść czwarte w ten weekend zwycięstwo "trójkolorowych". Wygrali bowiem kolejno : trampkarze, seniorzy i juniorzy starsi. I od początku meczu było nieźle. Dobrze dysponowali w przodzie Ziółkowski z Aleksiukiem nakręcali grę drużyny, co dało efekt w postaci bramki Safadera. Asystę przy tym trafieniu można zaliczyć golkiperowi Ślęzy. Bramkarz przyjezdnych miał też swój udział przy drugim golu dla Lechii, gdy Dawid Wasilewski uderzył z 14 metrów tuż obok słupka. Niestety nie lepiej spisywał się dziś Kacper Choromański, który pryz pierwszych trzech kontaktach z piłką robił to na tyle nieporadnie, że można było drżeć o wynik. Na szczęście nieźle spisywała się obrona i do przerwy ekipa Marcina Soty prowadziła pewnie 2:0.
Niestety po zmianie stron grała już tylko jedna ekipa, a była nią drużyna Ślęzy Wrocław. Od sztabu trenerskiego żółto-czerwonych poszły proste instrukcje - uderzać na bramkarza. Przyniosło to skutek. Choromański przy obu wpuszczonych golach stał za bardzo wysunięty i dostał dwa loby pod poprzeczkę. Goście przeważali, jednak im bliżej końca meczu, strzałów było mniej, a na domiar złego, kończyli mecz w dziesiątkę, czego nie wykorzystali "trójkolorowi". Zawiódł Kacper Wasilewski, który miał napędzić drużynę i dać Lechii bramki, zamiast tego niepotrzebnie angażował się w utarczki z defensorem gości. W samej końcówce obaj gracze uprzykrzali sobie grę nawzajem i najpierw arbiter odgwizdał przewinienie rywala, pokazując mu drugą żółtą kartkę w meczu, jednak po analizie z bocznym żółtko pokazał także Kacprowi. Po meczu główny sędzia stwierdził, że pierwszy faulował Wasilewski. Niestety ta decyzja wprowadziła wiele nerwów w końcówce, a po ostatnim gwizdku doszło do przepychanek obok ławek rezerwowych i żółte kartki ujrzeli kolejni zawodnicy. Remis nie krzywdzi żadnej ze stron.

Choromański - Korzeniowski, Starzyk, Stawiarz, Dzwolak (46' Samek), Budai, Aleksiuk (70' Michułka), Drąg (60' Hanusiewcz), Safader (46' K.Wasilewski), D.Wasilewski, Ziółkowski

1:0 Safader (14'), 2:0 D.Wasilewski (36'), 2:1 Gdowski (44'), 2:2 Raczkowski (58')
Budai, K.Wasilewski, Hanusiewicz, Lipiec (po meczu za przepychanki)

Kuźnia Jawor - Górnik Wałbrzych 2:1