Zegar

Aktualności

LECHIA - BIELAWIANKA 8:0 (6:0)

• autor: pawel.jed, 2014-10-25 14:35

DLT . 13 kolejka rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy nie okazała się pechowa i po bardzo jednostronnym widowisku pokonaliśmy w meczu derbowym Bielawiankę Bielawa 8:0 ( 6:0 ) . Bramki dla naszego zespołu zdobyli Eliasik x 2 , Rudnicki x 2 , Polejańczyk , Budai  , Leszczyński oraz Klepuszewski . Praktycznie przez całe spotkanie gra toczyła się na połowie gości , a przy trochę lepszej organizacji gry wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały . Dopisujemy kolejne trzy punkty w ligowej tabeli , które umacniają nas na 6 miejscu rozgrywek .

UKS Lechia Dzierżoniów – Nieckarz ( 40 Baranowski ) - Korzeniowski ( 50 Kinast-Duda ), Stawiarz , Budai , Sowa ( 35 Leszczyński ) – Eliasik ( 50 Stawski ) , Kucharski ( 35 Wypych ) , Ziółkowski – Polejańczyk , Rudnicki ( 40 Włodek ), Safader ( 40 Klerpuszewski )

DLM . UKS Lechia Dzierżoniów – Bielawianka Bielawa 2:2 ( 2:2 )

Szerzej o meczu trampkarzy w rozwinięciu :

Początek meczu ku zaskoczeniu wszystkich należał do gości , którzy potrafili utrzymać się przy piłce , ale ta ich gra trwała tylko około 5 minut . Po tym czasie już inicjatywę przejęli gospodarze nie oddając jej do końca meczu . W 15 minucie wykonujemy rzut rożny . Dośrodkowanie piłki w pole karne , źle wybita piłka spada pod nogi Daniela Eliasika i ten strzałem z około 25 metrów pokonuje bramkarza gości . Chwilę później jest już 2:0 , bardzo dobre prostopadłe podanie Dawida Ziółkowskiego na bramkę zamienia Ernest Polejańczyk . W 23 minucie najładniejsza akcja meczu , którą finalizuje strzałem głową Maciek Rudnicki . Do przerwy zdobywamy jeszcze trzy gole autorstwa ponownie Daniela Eliasika oraz Gabora Buadia .

Po zmianie stron gra dalej wyglądał bardzo podobnie i toczyła się na połowie Bielawian , choć zmiany jakie przeprowadził trener wpłynęły trochę na jakość gry , to i tak przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. . Do pola karnego gra wyglądała bardzo dobrze , ale tu zaczynały się problemy  żeby wypracować sobie sytuacje strzeleckie . Przy dość skomasowanej obronie przeciwnika  udało się strzelić tylko dwie bramki i ostatecznie pokonać Bielawiankę 8:0 . Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki i tak 8 października wyjeżdżamy do Oławy , a 15 gościmy u siebie Zagłębie Lubin .