SPRAWOZDANIE Z RUNDY WIOSENNEJ 2014.

• autor: pawel.jed, 2014-06-23 09:40

Zespół rocznika 2000 zakończył rozgrywki na trzecim miejscu Okręgowej Lidze Trampkarzy  , zdobywając 24 punkty , strzelając 42 bramki i tracąc 24 . Patrząc przez pryzmat tylko rundy wiosennej podopieczni Pawła Jędrowskiego zajęli drugie miejsce ustępując tylko o punkt zwycięzcy  rozgrywek zespołowi Beritu Głuszyca , a w bezpośrednim pojedynku pokonali go 1:0 . Z siedmiu rozegranych meczy zwyciężyli pięciokrotnie , a dwukrotnie schodzili z boiska pokonani . Najwięcej minut rozegrał Dawid Ziółkowski , a najlepszym strzelcem w całym sezonie został Szymon Klepuszewski .
Więcej w rozwinięciu :

W okresie od początku lutego do końca kwietnia zespół rozegrał sześć gier kontrolnych oraz uczestniczył w jednym turnieju halowym w Jaworze . Wyniki sparingów nie były pozytywne , ale graliśmy z zespołami złożonymi przede wszystkim z zawodników rocznika 99 , na co dzień grających w lidze dolnośląskiej trampkarzy . Obóz zimowy spędziliśmy w Strzegomiu , gdzie przez cały tydzień trzy razy dziennie trenowaliśmy na boisku sztucznym lub w hali . Mieliśmy również trzykrotnie  możliwość pojeździć na łyżwach . Bardzo dobre warunki pozwoliły solidnie przygotować się do rozgrywek Okręgowej Ligii Trampkarzy . Podstawowe cele jakie założyliśmy sobie przed rozgrywkami , dotyczyły poprawy gry czwórki defensorów oraz skupiliśmy się na poczynaniach ofensywnych bocznych obrońców . Ten drugi aspekt zrealizowany został całkiem dobrze , gdyż większość bramek zdobywaliśmy po akcjach bocznymi sektorami boiska  i kończonymi  dośrodkowaniem . Najładniejsza bramka jaką zdobyliśmy właśnie w ten sposób , to gol strzelony w Kłodzku głową przez Dawida Ziółkowskiego po dośrodkowaniu Michała Sowy . Gorzej wygląda z to współpraca i wzajemna asekuracja linii obronnej  . Może było to spowodowane tym , że w kilku meczach linia ta złożona była w sposób eksperymentalny i zmiany w składzie tej formacji były największe . Kolejny cel jaki założyliśmy sobie w rozgrywkach ligowych , to odniesienie kompletu zwycięstw . Niestety nie udało się go zrealizować , ponieważ w dwóch meczach musieliśmy uznać wyższość przeciwników . Na pewno mogliśmy uniknąć przegranej w meczu z Gryfem , gdzie byliśmy zespołem lepszym piłkarsko , ale bramki strzelali jednak przede wszystkim gości . Podsumowując rozgrywki ligowe trzecie miejsce w tabeli można uznać za mały sukces zespołu . Każdy mecz sparingowy oraz ligowy zespół rozgrywał  w ustawieniu 1-4-2-3-1 , które przechodziło bardzo często w 1-4-3-3 . Półroczny etap szkolenia zakończyliśmy wyjazdem dwudniowym do Trutnova , gdzie rozegraliśmy mecze sparingowe , które potwierdziły , że chłopcy robią stałe postępy , a mecze w ich wykonaniu są  coraz lepsze .
Kadra zespołu UKS Lechia Dzierżoniów rocznik 2000:
Bramkarze : Eliasik Daniel , Nieckarz Jan , Nowak Jakub , Biały Seweryn , Kuriata Daniel
Obrońcy: Stawiarz Kacper , Kucharek Grzegorz , Sowa Michał , Bób Mateusz , Firlit Dawid
Pomocnicy : Ziółkowski Dawid , Kucharski Paweł , Włodek Adam , Kinast-Duda Jakub , Polejańczyk Ernest , Leszczyński Rafał , Stawski Kacper , Kotus Bartłomiej ,  Matys Arkadiusz , Suchy Kacper , Grudzień Adrian , Chrząstek Kacper , Urbanowicz Karol
Napastnicy: Wypych Oskar , Klepuszewski Szymon , Stal Grzegorz ,
Do zespołu od nowego sezonu dołączy Maciej Rudnicki do tej pory występujący w roczniku 1999 oraz bardzo prawdopodobne jest poszerzenie kadry o trzech zawodników OSSM Dzierżoniów .